When:
13 Tetor, 2017 @ 11:30 – 13:00 Europe/Tirane Timezone
2017-10-13T11:30:00+02:00
2017-10-13T13:00:00+02:00
Where:
Fushat Multisportive
Parku i Madh Kodrat e Liqenit
Rruga Herman Gmeiner, Tiranë 1000
Shqipëria
Golf në Park @ Fushat Multisportive | Tiranë | Qarku i Tiranës | Shqipëria

Golf në Park – Ditën e premte 13 Tetor, ora 11:30-13:00 te Fushat Multisportive.

Agjencia e Parqeve dhe Rekreacionit – Bashkia Tiranë në bashkëpunim me Federatën e Golf-it zhvillon për herë te parë te Fushat Multisportive aktivitetin “Golf në Park”. Ky sport elitar në të gjithë botën ka gjetur hapësirat e duhura dhe në vendin tonë. Me qëllim zhvillimin e disiplinave të ndryshme sportive në Shqipëri dhe përfshirjen e fëmijëve dhe të rinjve do të organizohen seanca teorike dhe praktike të këtij sporti nga Instruktor Lulëzim Lleshi (me eksperiencë 15 vjeçare dhe 4 herë përfaqësues i kombëtares së Golf-it).

Ju mirëpresim!