When:
11 Shkurt, 2018 @ 08:30 – 15:30 Europe/Tirane Timezone
2018-02-11T08:30:00+01:00
2018-02-11T15:30:00+01:00
Where:
Prezë
Prezë
Shqipëria
Hiking @ Prezë | Prezë | Tirana County | Shqipëria

Nëse kërkoni të largoheni nga jeta e përditshme e qytetit për të kaluar disa orë të paharrueshme të qëndroni pranë natyrës, të zbuloni vende të reja apo edhe thjesht për të kaluar një të djelë ndryshe, Albania Free Guide organizonë të Dielën Vizitë në Kalanë e Prezës.

Albania Free Guide organizon vizitë në kalanë e Prezës e Diel 11 Shkurt 2018.

Vend-takimi “Sheshi Skënderbeu” tek Shkallët e Muzeut Kombëtar.
Data: 11 Shkurt 2018
Ora e nisjes: 08:30
Kthimi: 15:30
Pjesëmarrja: Pa limit.
Destinacioni: Kalaja e Prezës

Në orën 08:30 nisemi nga Sheshi Skënderbeu nga ku do të marrim edhe autobuzin i cili do të na cojë deri posht kalas nga ku do nisim Hiking për tek e Kalaja e Prezës.
Hiking në këtë rrugë do jetë rreth 3.5km dhe zgjat rreth 1 orë deri tek Kalaja dhe mund ta bëjë cdo njeri pasi do të ecim përgjatë rrugës (E njëjta edhe për kthim)
Disniveli 200m.

Mënyra e rezervimit:
Teks: “Rezervoj Emër Mbiemër”  në numrin +355 69 26 76 222

#Hiking #Miqesi #Te #Mire #Tirana #Albania #adventure #sport
#TiranaIme