When:
31 Dhjetor, 2017 @ 22:00 – 1 Janar, 2018 @ 04:00 Europe/Tirane Timezone
2017-12-31T22:00:00+01:00
2018-01-01T04:00:00+01:00
Where:
Sheshi Skënderbej
Sheshi Skënderbej
Tirana
Shqipëria
Koncerti i Vitit të Ri @ Sheshi Skënderbej | Tirana | Tirana County | Shqipëria

Ashtu siç është bërë edhe traditë tashmë, Bashkia e Tiranës do të ofrojë një sërë surprizash për qytetarët e vet në këto ditë festash.

Një prej tyre është edhe Koncerti i Vitit të Ri, i cili do të nisë në orën 22 e 30 të datës 31 Dhjetor dhe në ritmet e hiteve më të mijra ta kohës, qytetarët do kenë mundësi të kalojnë orët e fundit të këtij viti dhe për të pritur ardhjen e Vitit të Ri.

Këngëtarët më në zë të momentit, Elhaida Dani, Tiri & Band, Kastro Zizo, Beatrix Ramosaj, Elgit Doda dhe Ronela Hajati premtojnë një atmosferë festive për të gjithë qytetarët e Tiranës që duan që Vitin e Ri ta presin në Sheshin Skënderbej.

Natyrisht që kësaj atmosfere nuk do ti mungojë as spektakli i fishekzjarrëve, si dhe një sërë surprizash të tjera që mbeten për tu zbuluar.