When:
31 Tetor, 2017 @ 15:30 – 17:00 Europe/Tirane Timezone
2017-10-31T15:30:00+01:00
2017-10-31T17:00:00+01:00
Where:
Reja
Tiranë 1001
Shqipëria
N'përkujtim të At' Gjergj Fishtës @ Reja | Tiranë | Qarku i Tiranës | Shqipëria

Klubi Letrar – “Pena e Re”, të martën më  31 Tetor 2017 ora 15:30 – 17:00 tek Reja, organizon takimin poetik, “N’PËRKUJTIM TË At’ GJERGJ FISHTËS”. Në këtë takim do të recitohen vargje nga veprat e At’ Gjergj Fishtës, do të flitet mbi jetën dhe veprën e tij, do të ndajmë kuriozitete nga jeta e Fishtës, do të shkëmbejmë libra me njëri-tjetrin. Do të mblidhemi së bashku “N’përkujtim të At’ Gjergj Fishtës”, në shenjë mirënjohje ndaj jetës dhe veprës së tij gjithmonë në shërbesë të Kombit Shqiptar. Pjesëmarrja është e lirë pa kriter moshë.

Ju lutemi konfirmoni pjesëmarrjen tuaj në email adresën e Klubit Letrar – Pena e Re: konkursipenaere@gmail.com

Nëse ke dëshirë të zbulosh aktivitetet outdoor shkarko aplikacionin TIRANA IME OUTDOOR.