When:
29 Tetor, 2017 @ 09:00 – 15:00 Europe/Tirane Timezone
2017-10-29T09:00:00+01:00
2017-10-29T15:00:00+01:00
Where:
Shqipëria
Sunday Ride @ Kalaja e Bixhit @ Qarku i Tiranës | Shqipëria

Këtë fundjavë shkojmë me biçikleta drejt kalasë së Bixhit (Lalmit) në Vaqarr ku do kemi mundësi të ndjekim edhe garën Downhill Round III.

– 9:00 – Nisja para Muzeut Kombëtar

– 10:00 –  Ndalesë e shkurtër gjatë rrugës

– 11:30 – Ndjekim garën Downhill Roun III. Vizitojmë kalanë e Bixhit ose ndryshe e Lalmit

– 14:30 – Bëhemi gati për tu nisur drejt Tiranës nga e njëjta rrugë që erdhëm

– 15:30 – Ndalesë të shkurtër sipas dëshirës së grupit

– 17:00 – Mbërritja në Tiranë

– Vishuni sportiv me pantallona të lirshme. Merrni ujë me vete (shishe 1.5 L) si dhe ndonjë ushqim, fruta.

Nëse ke dëshirë të zbulosh pikat më interesante në Tiranë dhe aktivitetet outdoor shkarko aplikacionin TIRANA IME OUTDOOR.