When:
28 Janar, 2018 @ 09:00 – 15:00 Europe/Tirane Timezone
2018-01-28T09:00:00+01:00
2018-01-28T15:00:00+01:00
Where:
Petrelë
Rruga Petreles
Petrelë
Shqipëria
Hiking @ Petrelë | Petrelë | Tirana County | Shqipëria

Nëse kërkoni të largoheni nga jeta e përditshme e qytetit për të kaluar disa orë të paharrueshme të qëndroni pranë natyrës, të zbuloni vende të reja apo edhe thjesht për të kaluar një të djelë ndryshe, Albania Free Guide organizonë të dielën vizitë në Kalan e Petrelës.
Programi:
Në orën 09:00 nisemi nga Tirana dhe marrim një nga autobuzat e linjave që na çojnë tek Terminali autobuzave pranë fakultetit të Ekonomisë (Rruga e Elbasanit) ku do të marrim autobuzin i cili do të na çojë deri tek Ura në Mëllet nga ku do nisim Hiking për tek e Maja e Kalasë së Petrelës.

Vend-takimi “Sheshi Skënderbeu” tek shkallët e Muzeut Kombëtar.
Data: 28 Janar 2018
Ora e nisjes: 09:00
Destinacioni : Kalaja e Petrelës
Mënyra e rezervimit: me sms në nr. +355 69 26 76 222 me tekst “Rezervoj Emër Mbiemër” 


#Hiking #Miqesi #Te #Mire #Tirana #Albania #adventure #sport

I lutemi të gjithë pjesëmarrësve që duhet të kenë veshje sportive..
TË NEVOJSHME
1. Çantë shpine
2. Këpucë të përshtatshme
3. Rroba për tu ndërruar
4. Ushqim / Ujë
4. Buzëqeshjen tuaj