Tirana Kërcen @ Sheshi Sënderbej,
Sht 26 @ 08:00 – Nën 28 @ 23:00
Tirana Kërcen @ Sheshi Sënderbej,  | Tirana | Tirana County | Shqipëria
08:00
Bëhuni pjesë fare lehtë e festës më të bukur latine e cila zhvillohet çdo të Martë në Sheshin Skënderbej. SALSA, BACHATA , KIZOMBA, GROUP DANCE, CHACHA Për më shumë informacion: Tirana Kërcen
Dhuro një Libër @ Parku i Madh i Liqenit Artificial
Tet 6 @ 18:00 – Tet 20 @ 21:00
Dhuro një Libër @ Parku i Madh i Liqenit Artificial | Tiranë | Qarku i Tiranës | Shqipëria
18:00
Dhuro një libër për bibliotekën më të bukur, në natyrën më të bukur e për njerzit më të bukur të këtij qyteti, Fëmijët 🙂 LibrAria ka nevojë për libra fëmijësh, të rriten duke lexuar në[...]
Tet 10 2017 – Maj 10 2018 all-day
Apliko: Një ditë në Bashkinë e Tiranës @ Bashkia Tiranë | Tirana | Tirana County | Shqipëria
00:00
ORGANIZON BASHKIA TIRANË Do të dish sa çështje ndjek Kryetari i Bashkisë në një ditë? Je kurioz si organizohen aktivitetet kulturore në Tiranë? Sa dokumenta duhen për të shtruar një rrugë apo rregulluar një shkollë?[...]
Tet 21 @ 11:00 – Tet 22 @ 16:00
Pallati i Brigadave hap dyert për publikun @ Pallati i Brigadave
11:00
Agjencia e Parqeve dhe Rekreacionit njofton se nën kujdesin e veçantë të Kryeministrit dhe mbështetjen e Bashkisë Tiranë, nga datë 14 tetor ora 09:00, çel dyert për qytetarët Parku i Pallatit të Brigadave. Një nga[...]
CrossFit në Park @ Fushat Multisportive
17:00
Fushat Multisportive në Parkun e Madh të Liqenit Artificial mirëpresin këtë të shtunë CrossFit. Aktiviteti është pa pagesë dhe janë të mirëpritur të gjithë ata që duan të marrin disa këshilla për trup dhe mendje[...]
Hiking @ shpella e Pëllumbasit, kanionet e Erzenit @ Qarku i Tiranës | Shqipëria
07:00
HIKING Tek #SHPELLA e Pëllumbasit dhe kanionet e Erzenit. APR – Bashkia Tiranë #Tiranaimeoutdoor 1 Ditë 2 destinacione Super – Takohemi në orën 07:00 Tek Pallati i Kongreseve. – Arrijmë në orën 08:20 në Fshatin Pëllumbas ku[...]
Tet 22 @ 09:00 – 15:00
Sunday Ride @ Kalaja e Prezës @ Fushë Prezë | Tirana County | Shqipëria
09:00
Night Ride – Tirana në bashkëpunim me Go Camping Albania dhe Outing Albania organizojnë ecje me bicikletë drejt kalasë së Prezës. Programi: 9:00 – Nisja para Muzeut Kombëtar 10:00 – Ndalesë e shkurtër gjatë rrugës 11:30 – Vizitojmë kalanë e Prezës. Ndalesë për të ngrënë dicka[...]
Kids Musical “CATS” @ Kopshti Zoologjik
Tet 22 @ 11:00 – 13:00
Kids Musical "CATS" @ Kopshti Zoologjik | Tiranë | Qarku i Tiranës | Shqipëria
11:00
Kids Musical: “CATS” në Zoo! Ditën e diel, datë 22 tetor 2017, Ora 11:00. Një shfaqje e mrekullueshme për fëmijë mbi një fabul interesante që personazh kryesor ka vajzën e vogël Keit dhe macen e[...]
Të ecim për ndërgjegjësim @ Pedonalja @ Tiranë | Qarku i Tiranës | Shqipëria
11:00
Në kuadër të muajit Tetor, si muaji i ndërgjegjësimit për kancerin e gjirit, qendra Nur organizon Ecje Ndërgjegjësuese kundër kancerit të gjirit. Ecja do të zhvillohet tek Pedonalja “Murat Toptani”, ku fillon tek Toptani Center[...]
Behance Portfolio Review Tirana - Week #12 @ Tiranë | Qarku i Tiranës | Shqipëria
16:00
Të gjithë pjesëmarrësit kanë mundësinë të prezantojnë punën e tyre, duke u ndarë në grupe me të vogla e të drejtuara nga Review Group Leaders. Në varësi të pjesëmarrësve do bëhet edhe ndarja e barabartë[...]
Tet 29 @ 08:00 – 15:30
CrossCountry Marathon @ Tiranë @ Qarku i Tiranës | Shqipëria
08:00
“Raundi III i Kampionatit DH-2017”. Gara do të zhvillohet në Kodrën e Lalmit, në pistën 1350m të gjatë, me pjerrësi 15,7%. Numri i garuesve është i kufizuar në 30 çiklistë. Regjistrimet mbyllen në 28 Tetor.[...]
Nën 12 @ 09:00 – 15:00
CrossCountry Marathon @ Tiranë
09:00
Gara “ Cross Country VI”, është një garë e tipit mountain Bike Cross Country Olympic” dhe gara finale e “ Kampionatit Kombëtar XC – 2017” Starti i garës është i përbashkët. Pista është e formës[...]
Tirana24Hours @ Tiranë
Nën 17 @ 09:47
Tirana24Hours @ Tiranë | Tiranë | Qarku i Tiranës | Shqipëria
09:47
17-18 nëntor 2017 – 1000km në 24 orë! Rally Albania në bashkëpunim me Bashkinë e Tiranës organizon: “Tirana24Hours”, OffRoad Rally. Moto/Quad/Car/SSV. Rezistencë-Navigim-Shpejtësi nga muzgu në perëndim…! http://tirana24hours.com/
Electric Albania: the force @ Sheshi Skënderbej
Nën 29 – Nën 30 all-day
Electric Albania: the force @ Sheshi Skënderbej | Tirana | Tirana County | Shqipëria
00:00
Koncerti i parë elektronik në Shqipëri. Me datë 29 Nëntor festojmë Natën e Bardhë me DJ më të mirë në botë të muzikës elektronike. Bëhuni pjesë e faqes sonë për të përfituar avantazhet që ofron[...]