Agjencia e Parqeve dhe Rekreacionit

E-mail:           [email protected] Subscribe below:

  Parqe të bukura, njerëz të lumtur! Instagram:     Aprtirana Tirana Ime Outdoor:     iOS / Android
  Instagram

  Shqiptarja.com – “Kopsht për Dritëroin” te Parku i Liqenit, mbillen 100 pemë

  Shqiptarja.com – “Kopsht për Dritëroin” te Parku i Liqenit, mbillen 100 pemë

  postim

  Dritëro Agolli nuk mund t’i mungonte Parkut të Liqenit të Tiranës.

  Bashkia e Tiranës  me në krye kryebashkiakun Erion Veliaj dhe përfaqësues të Ecovolis mblollën sot rreth 100 pemë molle në “Kopshtin e Driteroit”.

  Pemët iu shtuan hapësirës së gjelbër të Parkut në kujtim të atij që e deshi natyrën përmes vargjeve. Në vepren e tij, Dritëroi e quan natyrën një artiste të pëlqyer për vete mrekullitë e ofruara prej saj.

  Poeti Dritero Agolli u nda nga jeta në 3 shkurt të këtij viti, në moshën 85-vjeçare, pas një sëmundje të rëndë. Ai la pas krijimtarinë e vyer letrare e cila do të trashëgohet brez pas brezi.