Agjencia e Parqeve dhe Rekreacionit

E-mail:           [email protected] Subscribe below:

  Parqe të bukura, njerëz të lumtur! Instagram:     Aprtirana Tirana Ime Outdoor:     iOS / Android
  Instagram

  Parku, zgjedhja e ambasadoreve për shëtitjen e fundjavës!

  Parku, zgjedhja e ambasadoreve për shëtitjen e fundjavës!

   

  https://lexo.com.al/2021/01/17/fotot-ambasadorja-e-shba-ve-yuri-kim-dhe-ajo-suedeze-elsa-hassad-fotografohen-duke-shetitur-nga-parku-i-liqenit-dhe-sheshi-skenderbej/

   

  Falë investimeve, si sheshi “Skënderbej” ashtu edhe Parku i Liqenit janë kthyer në dy nga pikat më të vizituara. Edhe ambasadorja e SHBA-së në Tiranë, Yuri Kim e ka kaluar këtë të dielë duke shëtitur në Tiranë. Në fotot e publikuara në rrjetet sociale, kryediplomatja amerikane duket në mes të sheshit “Skënderbej”. Ajo ka qenë e shoqëruar me ambasadoren e Suedisë, Elsa Hassad. Më tej Kim dhe Hassad kanë shëtitur edhe në Kodrat e Liqenit Artificial, ku duket se ka shkëmbyer biseda të shkurtra me qytetarët, ndërsa është ndalur edhe për të blerë gështenja. Po ashtu kanë shijuar edhe disa tinguj muzike tek Liqeni.