Lajmet e Fundit

Një pemë bli i shtohet dhe Parkut të Madh të Liqenit!

I urojmë sot ditëlindjen koleges sonë të gjelbërimit, Liri Sina, një nga punëtoret tona më të mira e më të përkushtuara, sidomos në kujdesin e mirëmbajtjen ndaj lulishteve të reja, një ndër të cilat dhe “Nexhimije Pagarusha”. Në këtë ditë të veçantë, një pemë bli i shtohet dhe Parkut të Madh të Liqenit, vendit ku Liria kalon pjesën më të madhe të kohës me koleget e saj, në përpjekje për ta bërë sa më të këndshëm për qytetarët.

Fryma olimpike zbret në Tiranë, kryeqytetin që e do dhe e mbështet sportin!

Fryma olimpike zbret në Tiranë, kryeqytetin që e do dhe e mbështet sportin! Edhe APR, si një institucion që e nxit dhe promovon atë, ndihmoi në aktivitetin e organizuar nga Komiteti Olimpik Kombëtar Shqiptar, me rastin e vizitës së Presidentit të Komitetit Olimpik Ndërkombëtar (IOC), Thomas Bach në Tiranë, në ditën e vlerave olimpike. Të gjithë së bashku, më shumë për sportin!

Treni elektrik i Zoo Park Tirana mirëpret vizitorët!

Treni elektrik i Zoo Park Tirana mirëpret vizitorët! Një tjetër atraksion i shtohet kështu Kopshtit Zoologjik, duke e bërë vizitën e vogëlushëve edhe më mbresëlënëse. Së bashku me prindërit, gjyshërit apo mësueset, fëmijët në fillim mund të kundrojnë kafshët e shpendët, më pas të luajnë e argëtohen te këndet e lojërave dhe në fund, një xhiro me tren për ta përmbyllur në mënyrën më të bukur vizitën në Zoo Park Tirana!

Zbulojmë së bashku Tirana Zoo Park!

Zbulojmë së bashku Tirana Zoo Park! A dimë gjithçka duhet për Kopshtin e ri Zoologjik para se të nisemi ta vizitojmë e eksplorojmë me fëmijët, prindërit e gjyshërit? Cilat janë kafshët që do të shohim, çfarë tjetër mund të bëjmë atje, si mund të argëtohemi, apo mësojmë diçka të re, bileta, ditët kur kopshti është i hapur, oraret, parkimi? Për të gjitha këto e më shumë rreth Tirana Zoo Park, ju ftojmë të ndiqni intervistën me Erinda Fino, Drejtore e APR.

Njoftim!

Nisur nga interesimi i madh i qytetarëve për të vizituar Zoo Park Tirana, bëjmë me dije se: Zoo Park Tirana është i hapur nga e Marta në të Dielë, ora 09:00-20:00. Hyrja e fundit në Zoo Park Tirana është në ora 19:30. Biletaria mbyllet në orën 19:30. Gjatë javës, ora 14:30-16:30 si dhe ditën e Hënë, Zoo Park Tirana është i mbyllur. Për më shumë informacion: [email protected]

Mediat pasqyrojnë përurimin e Kopshtit Zoologjik!

https://top-channel.tv/…/rama-dhe-veliaj-perurojne…/

https://shqiptarja.com/…/sot-hapet-kopshti-i-ri…

https://kohajone.com/rama-kopshti-zoologjik-njesoj-si…/

https://www.report-tv.al/…/sot-hapet-kopshti-i-ri…

https://www.faxweb.al/hapet-kopshti-i-ri-zoologjik-rama…/

https://javanews.al/videofoto-hapet-kopshti-i-ri…/

https://albeu.com/…/inaugurohet-kopshti…/325190/