Agjencia e Parqeve dhe Rekreacionit

E-mail:           [email protected] Subscribe below:

  Parqe të bukura, njerëz të lumtur! Instagram:     Aprtirana Tirana Ime Outdoor:     iOS / Android
  Instagram

  Lajmet e Fundit

  KROS TEYC 2022 në Parkun e Madh të Liqenit! Në kuadër të programit "Tirana Kryeqyteti Europian i Rinisë 2022" dhe "Tirana Qyteti Europian i Sportit 2023", të rinj nga 16 gjimnaze të kryeqytetit zhvilluan një garë të bukur dhe dinjitoze sportive.

  Të gjithë së bashku në Parkun e Madh të Liqenit, ku mbollëm pemën e 1 miliontë për Tiranën! Një sukses, të cilin menduam ta ndanim me fëmijë, qytetarë, shoqata, biznese, ambientalistë dhe dashamirës të parkut, të cilët kanë qenë dhe përkrahësit tanë më të mëdhenj në nismën "Dhuro pemë për Tiranën"! Mirënjohje për të gjithë. Me ju, Tirana është më e bukur, më e gjelbër, më e shëndetshme!

  14 Marsi i ngjante tamam një Dite Vere. Tirana ishte e mbushur plot me aktivitete dhe mijëra qytetarë shijuan në maksimum eventet e organizuara, të cilat tashmë janë një traditë e bukur Parku i Liqenit u mbush plot me vizitorë të qëllimshëm apo dhe rastësor të cilët nuk hezituan të bëheshin pjesë e aktiviteteve dhe organizimeve.  Fëmijet dhe të rriturit u dukën se shijuan tamam një "dite vere" ndryshe, e cila solli lumturi e gëzim në portretet e tyre Më poshtë do

    Gjatë Ditës së Verës një nga organizimet më të bukura ishte Koncerti Festiv për të gjitha moshat i cila zgjati më shumë se dy orë. Nën tingujt e artistëve më në zë të momentit, spektatorët shijuan performancat e tyre duke kënduar e kërcyer bashkë me ta. Emra të mëdhenj si Eneda Tarifa, Eranda Libohova, Grupi “West Side Family”, Era Rusi , Orgesa Zaimi dhe Grupi Rock “Piter Pan” i dhanë Parkut të Liqenit një atmosferë ndryshe dhe festive.

    14 Marsi ishte një nga ditët më të bukura , e cila mblodhi shumë qytetar në Parkun e Liqenit Të gjithë të pranishmit  u argëtuan pa fund me aktivitetet e organizuara. Fëmijet ishin  gëzimi dhe hareja e asaj dite të cilët u përfshinë jo pak në lojrat si ciklizmi , futbolli , valle etj Artistët e vegjël luajtën , mësuan dhe u argëtuan  duke e bërë Ditën e Verës një nga ditët më të ngohta anekënd Parkut

  "Dita e Verës" vjen në Parkun e Madh të Liqenit të Tiranës me një super koncert me pjesëmarrjen e grupeve dhe këngëtarëve të mirënjohur, si dhe me aktivitete të shumta artistiko-kulturore e sportive për të gjitha moshat. Ejani të festojmë së bashku me 14 mars në natyrën e bukur të parkut, nga ora 10:00 - 20:00, me pjesëmarrjen e Bandës Frymore të Qytetit, Cirkut Kombëtar, grupeve dhe këngëtarëve të mirënjohur, balet, muzikë me DJ, sport, pikturë dhe plot lojëra argëtuese e