Agjencia e Parqeve dhe Rekreacionit

E-mail:           [email protected] Subscribe below:

  Parqe të bukura, njerëz të lumtur! Instagram:     Aprtirana Tirana Ime Outdoor:     iOS / Android
  Instagram

  KALENDARI I AKTIVITETEVE OUTDOOR

  Loading Events

  « All Events

  • This event has passed.

  “Hirushja”nga  Klajd Ymeri @Amfiteatri i Tiranës

  September 24 @ 11:00 am - 12:30 pm

  “Hirushja”nga  Klajd Ymeri

  Një komedi satirë e cila shtjellon një ngjarje tejet të njohur nga fëmijet por sjellë në një mënyrë komike si nga gjuha ashtu edhe nga situatat në të cilat vendosen personazhet.

  Hirushja 👸 është ajo vajza e dlirë, e dashur, punëtore e cila vuan ligësinë e njerkës dhe thjeshtrave të saj të cilat, jo vetëm i kane marrë shtëpinë 🏠 dhe gjithë c’ka por, duan ti marrin edhe shpirtin. 💔 Një mbret 👑 i cili do me cdo kusht të martojë të birin dhe ti kalojë detyrimet që të jetojë ca kohe i qetë e të shijojë nipa e mbesa.

  Një Lolo të cilit i bien të gjitha barrat në shpinë dhe mundohet të cojë cdo porosi të të Zotit në vend. E gjithë jeta e tyre merr kthesë kur mbreti pa pyetur askënd vendos të martojë djalin brënda natës. 🌙 Situata të shpejta, etyde komike dhe pak pluhur magjik ✨ dhe cdo gjë shkon në vend sic duhet të ishte.

  Hyrja e lirë

  E Dielë 24 shtator | ora 11:00

  Amfiteatri i Liqenit

  Ju mirepresim !

  Details

  Date:
  September 24
  Time:
  11:00 am - 12:30 pm

  Venue

  Amfiteatri i Tiranës
  Parku i Madh "Kodrat e Liqenit"
  Tirana, Albania
  + Google Map