Agjencia e Parqeve dhe Rekreacionit

E-mail:           [email protected] Subscribe below:

  Parqe të bukura, njerëz të lumtur! Instagram:     Aprtirana Tirana Ime Outdoor:     iOS / Android
  Instagram

  KALENDARI I AKTIVITETEVE OUTDOOR

  Loading Events

  « All Events

  • This event has passed.

  SANREMO GIOVANI WORLD TOUR @Sheshi Italia

  September 22 @ 8:00 pm - 9:30 pm

  Instituti Italian i Kulturës, në bashkëpunim me Ambasadën Italiane dhe Bashkinë Tiranë, ka kënaqësinë të paraqesë koncertin SANREMO GIOVANI WORLD TOUR, për të dytin vit në Tiranë dhe për të parën herë në Prishtinë.Eventi i organizuar nga Ministria e Punëve të Jashtme dhe Bashkëpunimit Ndërkombëtar dhe i promovuar në bashkëpunim me RAI, sjell finalistët e Sanremo Giovani 2023, të performojnë në disa nga realitetet më dinamike europiane. Katër kryeqytetet e Ballkanit Perëndimor – Tirana, Prishtina, Beogradi dhe Sarajeva – do të mirëpresin Martina Beltrami, Maninni, FIAT 131 e Noor në një turne njëjavor: të premten 22 shtator në Tiranë, të dielën 24 shtator në Prishtinë, të mërkurën 27 shtator në Beograd dhe të premten 29 shtator në Sarajevë. Të ftuar të koncerteve në Tiranë dhe Prishtinë do të jenë edhe dy artistët e njohur shqiptarë MC Kresha dhe Lyrical Son. Koncertet do të moderohen nga këngëtarja Marsela Çibukaj.

  Data: 22.09.2023

  Ora 20:00

  Sheshi Italia – Tiranë

  Hyrja e lirë

  Details

  Date:
  September 22
  Time:
  8:00 pm - 9:30 pm