Agjencia e Parqeve dhe Rekreacionit

E-mail:           [email protected] Subscribe below:

  Parqe të bukura, njerëz të lumtur! Instagram:     Aprtirana Tirana Ime Outdoor:     iOS / Android
  Instagram

  KALENDARI I AKTIVITETEVE OUTDOOR

  Ekspozita “Përshëndetje Pekin” @Sheshi Italia

  Ekspozita “Përshëndetje Pekin” do të sjellë në Muzeun Historik Kombëtar një mori të pamjeve të kryeqytetit të Kinës ndër shekuj duke reflektuar ndryshimet dhe zhvillimet mes panoramave të ndryshme.

  Java Kulturore Kineze

  Java Kulturore Kineze🇨🇳🎊vjen me një program që paraqet kulturën e traditat jomateriale kineze, një ekspozitë me pamje panoramike të Kinës ndër shekuj, koncert 🎶 në piano si dhe kemi më shumë mundësi të eksplorojmë mbi traditat kulinare apo të arteve marciale. Shfletoni programin për të mos humbur këto evente!🎊 Ju mirëpresim!🇨🇳🎶🙌🏻🥢🥡🥳

  Pa bletë nuk ka jetë! @PMLAT

  🐝Pa blete nuk ka jetë!🐝 Bletët janë pjesë kyçe e ekosistemit tonë dhe kontribuojnë në polenizimin e bimëve. Takimi me specialistin Ervis Mema do të jetë një mundësi e shkëlqyer për të mësuar më shumë për këtë çështje dhe për të diskutuar mbi mënyrat se si mund të mbrojmë dhe të rrisim popullatën e bletëve. 🐝Fëmijët mësojnë dhe kuriozojnë 🤗 Ditën e Mërkurë Datë 27 Shtator 2023 , ora 11:00 📍Parku i Madh i Liqenit Artificial (Pranë godinës së notarëve […]

  🎼“TINGUJ PËR TIRANËN” 🎼 @Parku i Madh i Liqenit Artificial · Amfiteatri i Tiranës

  Amfiteatri i Tiranës Parku i Madh "Kodrat e Liqenit", Tirana, Albania

  Një mbrëmje e veçantë muzikore na pret më 27 shtator në orën 19:00 në Amfiteatrin e Tiranës. Do të kemi kënaqësinë të dëgjojmë artistë të talentuar si J. Gjipali, A. Meni, K. Tusha dhe mysafirë specialë si S. Toto, A. Papasergio dhe G. Hoxha. Kjo do të jetë një ngjarje që nuk duhet humbur. Orkestra e bandës dhe “Free Wave”, me orkestruesin J. Xhani, do të ofrojnë shoqërimin muzikor për ta bërë edhe më speciale këtë mbrëmje. Ejani dhe zhytuni […]

  Harabel Contemporary

  Të mërkurën dhe të enjten e ardhshme, 27-28 shtator 2023, në orën 19:00, Teatri Kombëtar i Operës dhe Baletit do të presë shfaqjen e parë në kuadër të festivalit ICDFT, nga grupi i mirënjohur i kërcimit bashkëkohor të themeluar nga Angelin Preljocaj. Baleti Preljocaj do të prezantojë veprën Gravity. 🌔 Performanca ka pjesë muzikore sa eklektike aq edhe gjallëruese si: Daft Punk, Philip Glass, J.S. Bach, Ravel, Xenakis 🪩 🤖 🎸 Nuk do të donit ta humbisnit këtë përvojë 😎 […]

  Arte marciale @Sheshi Italia

  Traditë dhe arte marciale! Ky event në Javën Kulturore të Kinës🇨🇳 fton të gjithë ata që janë kuriozë për të zbuluar më shumë mbi kulturën e shaolinit, trashëgiminë jomateriale kineze dhe folklorin. Ju presim në sheshin “Italia” prej orës 17:30 më 29 shtator!🎊🙌🏻🇨🇳🎶

  rejarlitet @Reja

  Reja Bulevardi Deshmoret e Kombit, Tirana, Tiranë, Albania

  Rejarlitet një natë kalimtare me diskutime që do mbeten! e dedikuar artit, kohës, dhe ekzistencës sontë të dyfishtëhapur për këdo! ✱ a temporary evening of lasting conversations! dedicated to art, time, and our dual existenceopen for everyone! .:poster design @amayacrichton.png :.

  𝐎𝐩𝐞𝐧 𝐀𝐢𝐫 𝐓𝐢𝐫𝐚𝐧𝐚 – 𝐆𝐫𝐚𝐧𝐝 𝐅𝐢𝐧𝐚𝐥𝐞 @PMLAT

  Ejani të festojmë sëbashku të premten datë 29 Shtator për mbylljen e një sezoni fantastik në Open Air Tirana. Ju ftojmë të bëheni pjesë e një nate të magjishme nën tingujt e muzikës të cilat do ju impresionojnë dhe do ndezin atmosferën e gjithë Liqenit. Mos ngurroni të ftoni të gjithë miqtë tuaj pasi hyrja është 𝐅𝐀𝐋𝐀𝐒. Të ftuar special Keli Guga - (Saxophone) Ilir Kodhima - (Drums) Deejay iPara Ritëm, muzikë, festë, alegri. P.S Falenderojmë nga zemra të gjithë […]

  🌟 Start 2 Shine – Fillo të Shkëlqesh 🌟 @Parku Helen – Farkë

  Parku Helen – Farkë

  Rikthehemi pas pushimeve me shfaqjen e parë për këtë sezon të ri. Ku ka më bukur se në natyrë.  07 Tetor  Ora 16:00  Hyrja e lirë - ju mirëpresim  Start 2 Shine - Fillo të Shkëlqesh  - Është një palestër konceptuar kryesisht për fëmijë të të gjitha moshave   Disiplinat - akrobaci, gjimnastikë, kërcim, lojëra shkathtësie.  Stafi profesionist me eksperiencë shumëvjeçare në edukimin fizik, bëjnë që fëmijët të stërviten në mënyrën e duhur, të argëtohen dhe të përveçsojnë njohuri dhe shprehi fizike.  Synimi jonë […]

  Maratona e Tiranës 22 TETOR 2023 @SHESHI SKËNDERBEJ

  SHESHI SKËNDERBEJ

  Maratona e Tiranës është eventi më i madh sportiv në Tiranë, i organizuar për vitin e shtatë rradhazi në 22 Tetor 2023. Këtë vit Maratona e Tiranës mirëpret më shumë se 5,000 pjesëmarrës jo vetëm nga Shqipëria, por gjithashtu dhe nga vende të huaja, gati për të sfiduar veten dhe për të arritur momente të rëndësishme në jetët e tyre. Maratona e Tiranës është një manifestim për një jetesë të shëndetshme dhe qëndrueshme, ashtu sikundër dhe për të dalë nga […]