Agjencia e Parqeve dhe Rekreacionit

E-mail:           [email protected] Subscribe below:

  Parqe të bukura, njerëz të lumtur! Instagram:     Aprtirana Tirana Ime Outdoor:     iOS / Android
  Instagram

  KALENDARI I AKTIVITETEVE OUTDOOR

  Java Evropiane e Lëvizshmërisë Luaj me Taxi @SHESHI SKËNDËRBEJ

  Luaj me Taxi 🚕 Nga e hëna plot aktivitete, argëtim & shumë informacion mbi të ardhmen e gjelbër të transportit 🌳🌿♻️ Një tjetër nismë ndërgjegjësuese nga #AMK në shërbim të konsumatorëve të vegjël si pjesë e javës europiane të lëvizshmërisë

  OpenAirTirana @PMLAT

  @PMLAT

  Miq të OpenAirTirana Ejani të shijojmë së bashku javët e fundit të kinemasë nën qiellin plot me yje si dhe në shoqërinë e miqve tuaj. Shtojini argëtim netëve tuaja në këto ditë të mbetura. Countdown fillon! E Hënë, 18 Shtator 2023 - "Pallati 176" (1986) E Martë, 19 Shtator 2023 - "Dirty Grandpa" (2016) E mërkurë, 20 Shtator 2023 - "Haluç" (2023) E Enjte, 21 Shtator 2023 - "M3gan" (2022) E Premte, 22 Shtator 2023 - "Project X" (2012) E […]

  Java Europiane e Levizshmerisë

  Në kuadër të “Javës Europiane të Lëvizshmërisë” Drejtoria e Përgjithshme e Mjedisit dhe Zhvillimit të Qëndrueshëm, më datë 19 Shtator, ora 17.30, në sheshin “Nënë Tereza” do të zhvillojë aktivitetin “Pedalim me biçikleta në Tiranë”. Ky aktivitet do të zhvillohet në formën e një shëtitjeje me biçikleta në të gjithë qytetin, për të promovuar çiklizmin si aktivitet argëtues dhe funksional, i mundur për të gjithë grupmoshat. Itinerari i këtij pedalimi do të jetë: Fillimi Sheshi “Nënë Tereza” – Libri Universitar […]

  Videoart @PETRELE

  Kalendari  2023 Videoart Ideuar, prodhuar dhe organizuar nga: Istituto Italiano di Cultura di Tirana Kuruar nga: Stefano Romano 19 Shtator Filippo Berta 19 Tetor  Andrea Mastrovito 22 Nëntor Lori Lako Shihemi atje !

  TiranAgro @SHESHI SKËNDERBEJ

  SHESHI SKËNDERBEJ

  Ftesë për TiranAgro Ju ftojmë të merrni pjesë në festën më të madhe të biznesit shqipfolës, “TiranAgro”, që do të mbahet nga 21-24 shtator 2023 në Sheshin “Skenderbej”. Ky event është organizuar nga Bashkia Tiranë dhe Dhoma e Tregtisë dhe Industrisë Tiranë dhe pritet të marrin pjesë një numër i madh i kompanive nga Kosova, Maqedonia dhe Shqipëria. Ky është një ndër panairet më të frekuentuar nga konsumatorët Shqiptarë, ku do të jenë pjesëmarrës 50 biznese të sektorëve të ndryshëm […]

  Tirana e Fëmijëve @SHESHI SKËNDËRBEJ

  SHESHI SKËNDERBEJ

  Tirana e Fëmijëve 👫 Panairi i Produkteve dhe Shërbimeve për Fëmijë, është një platformë multifunksionale dhe ofron një program të plotë aktivitetesh festive, argëtuese, edukuese, promovuese dhe nxitëse për fëmijët. Ftohen te gjitha grupet artistike të kryeqytetit në të na bashkohen në ditet eventit në fushat kërcim, këngë, pikturë dhe aktrim. ➡️Për detaje të mëtejshme mund kontaktoni në: 📲0694044100

  🎭VANJA & SONJA & MASHA 🎭 @PMLAT

  @PMLAT

  🎭VANJA & SONJA & MASHA 🎭 për herë të parë në 📍TEATRI I HAPUR I LIQENIT ARTIFICIAL Tiranë Aktorët e mrekullueshëm Neritan Liçaj Olta Daku Yllka Mujo Zamira Kita Paola Kodra Xhuliano Brisku bëhen bashkë në këtë komedi bashkëkohore të Christopher Durang nën regjinë e Driada Dervishit 2️⃣1️⃣- 2️⃣2️⃣- 2️⃣3️⃣- 2️⃣4️⃣shtator ⏰ 1️⃣9️⃣.0️⃣0️⃣ Rezervo në 📞 0683913813 ⭕️BILETAT MUND TË TËRHIQEN PRANË HYRJES SË TEATRIT TË HAPUR TE LIQENI ARTIFICAL‼️ - paradite⏰ 10.00-12.00 - pasdite ⏰ 17.00-20.00 Kostume : Ardi […]

  SANREMO GIOVANI WORLD TOUR @Sheshi Italia

  Instituti Italian i Kulturës, në bashkëpunim me Ambasadën Italiane dhe Bashkinë Tiranë, ka kënaqësinë të paraqesë koncertin SANREMO GIOVANI WORLD TOUR, për të dytin vit në Tiranë dhe për të parën herë në Prishtinë.Eventi i organizuar nga Ministria e Punëve të Jashtme dhe Bashkëpunimit Ndërkombëtar dhe i promovuar në bashkëpunim me RAI, sjell finalistët e Sanremo Giovani 2023, të performojnë në disa nga realitetet më dinamike europiane. Katër kryeqytetet e Ballkanit Perëndimor – Tirana, Prishtina, Beogradi dhe Sarajeva – do […]

  Tirana Youth Run @PMLAT

  @PMLAT

  Në datën 23 Shtator 2023, në orën 10:00, Fortius Athletic Club në bashkëpunim me Federatën Shqiptare të Atletikës organizon aktivitetin kombëtar për fëmijë nga mosha 8-18 vjeç. Aktiviteti do të mbahet në pistën e re të Atletikës tek Liqeni Artificial. Me pjesëmarrjen e 400 atletëve të rinj nga 15 qytete të vendit, "Tirana Youth Run" do të jetë aktiviteti më i madh kombëtar për këto mosha ndonjëherë. Ju mirëpresim!

  “Hirushja”nga  Klajd Ymeri @Amfiteatri i Tiranës

  Amfiteatri i Tiranës Parku i Madh "Kodrat e Liqenit", Tirana, Albania

  “Hirushja”nga  Klajd Ymeri Një komedi satirë e cila shtjellon një ngjarje tejet të njohur nga fëmijet por sjellë në një mënyrë komike si nga gjuha ashtu edhe nga situatat në të cilat vendosen personazhet. Hirushja 👸 është ajo vajza e dlirë, e dashur, punëtore e cila vuan ligësinë e njerkës dhe thjeshtrave të saj të cilat, jo vetëm i kane marrë shtëpinë 🏠 dhe gjithë c’ka por, duan ti marrin edhe shpirtin. 💔 Një mbret 👑 i cili do me […]

  Festivali i ushqimit Kinez @Sheshi Italia

  Sheshi Italia

  Gati të provoni ushqime tradicionale🥢 të Kinës🇨🇳? Ju ftojmë më 25 shtator prej orës 17:30 në sheshin “Italia” për të shijuar varietete të ndryshme gatimi kineze. 🥢🥡🇨🇳🍜🥟

  GALA AKROBATIKE @Sheshi italia

  Sheshi Italia

  Performancë, sfida dhe emocione! Ju ftojmë në një event i fokusuar në vallëzimet tradicionale kineze, akrobacitë, në operan e Pekinit dhe në muzikën folklorike, që do jetë një festë e jashtëzakonshme vizuale. Ejani në seshin “Italia” prej orës 18:30. Ju mirëpresim!