Agjencia e Parqeve dhe Rekreacionit

E-mail:           [email protected] Subscribe below:

  Parqe të bukura, njerëz të lumtur! Instagram:     Aprtirana Tirana Ime Outdoor:     iOS / Android
  Instagram
  a

  Left Sidebar

  14 Marsi i ngjante tamam një Dite Vere. Tirana ishte e mbushur plot me aktivitete dhe mijëra qytetarë shijuan në maksimum eventet e organizuara, të cilat tashmë janë një traditë e bukur Parku i Liqenit u mbush plot me vizitorë të qëllimshëm apo dhe rastësor të cilët nuk hezituan të bëheshin pjesë e aktiviteteve dhe organizimeve.  Fëmijet dhe të rriturit u dukën se shijuan tamam një "dite vere" ndryshe, e cila solli lumturi e gëzim në portretet e tyre Më poshtë do

    Gjatë Ditës së Verës një nga organizimet më të bukura ishte Koncerti Festiv për të gjitha moshat i cila zgjati më shumë se dy orë. Nën tingujt e artistëve më në zë të momentit, spektatorët shijuan performancat e tyre duke kënduar e kërcyer bashkë me ta. Emra të mëdhenj si Eneda Tarifa, Eranda Libohova, Grupi “West Side Family”, Era Rusi , Orgesa Zaimi dhe Grupi Rock “Piter Pan” i dhanë Parkut të Liqenit një atmosferë ndryshe dhe festive.

    14 Marsi ishte një nga ditët më të bukura , e cila mblodhi shumë qytetar në Parkun e Liqenit Të gjithë të pranishmit  u argëtuan pa fund me aktivitetet e organizuara. Fëmijet ishin  gëzimi dhe hareja e asaj dite të cilët u përfshinë jo pak në lojrat si ciklizmi , futbolli , valle etj Artistët e vegjël luajtën , mësuan dhe u argëtuan  duke e bërë Ditën e Verës një nga ditët më të ngohta anekënd Parkut

  "Dita e Verës" vjen në Parkun e Madh të Liqenit të Tiranës me një super koncert me pjesëmarrjen e grupeve dhe këngëtarëve të mirënjohur, si dhe me aktivitete të shumta artistiko-kulturore e sportive për të gjitha moshat. Ejani të festojmë së bashku me 14 mars në natyrën e bukur të parkut, nga ora 10:00 - 20:00, me pjesëmarrjen e Bandës Frymore të Qytetit, Cirkut Kombëtar, grupeve dhe këngëtarëve të mirënjohur, balet, muzikë me DJ, sport, pikturë dhe plot lojëra argëtuese e